Inwestycja w zasoby informatyczne w firmie ma uzasadnienie jedynie wówczas, gdy można ją wprost związać z wartością dodaną dla przedsiębiorstwa lub, w najgorszym przypadku, zmniejszeniem kosztów. Uruchomienie nowych systemów informatycznych tylko z powodu, że taki jest duch czasów nie znajduje uzasadnienia ekonomicznego.
Przedsiębiorcy łapie się na tym, iż wdrożone systemy ERP nie wpływają dodatnio na zwiększony przychód, w taki sposób jak obiecała to firma informatyczna. Warto zauważyć, że wdrożeniowiec nie widzi związku swej pracy z zyskami klienta, tylko na zysku z wdrożenia technologii informacyjnej u niego i wyjaśnienie staje się oczywiste. Celem wdrożeniowca jest sprzedać drogo zakupione w najniższej cenie sprzęt i usługi IT, bo w tym przypadku ma godziwy zysk.
Pora na konsulting informatyczny. Jakie działania może podjąć przedsiębiorstwo, które zakupiło już zinstalowane nowe urządzenia informatyki niezbieżne z własnymi potrzebami? Odpowiedź jest prosta: zadzwonić do firmy oferującej doradztwo komputerowe. Doświadczeni rzeczoznawcy IT określą prawdziwe potrzeby, wezmą pod lupę wszystkie istotne z punktu widzenia kosztów i efektywności biznesowej elementy pod uwagę i zaproponują rozwiązanie optymalnego kosztowo takiego, które nie wymaga nowych porcji wkładu finansowego. Spółki doradztwa w dziedzinie informatyki oszacują wartość swych działań jako odsetek od uzyskanych przez zleceniodawcę oszczędności.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: konsulting informatyczny, consulting IT, consulting ICT, doradztwo informatyczne, konsulting komputerowy, Toruń, koszt IT
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz