Dostarczenie wniosku o dofinansowanie unijne na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia treści przygotowanego pomysłu w generatorze wniosków on-line. Generator Wniosków umożliwia wprowadzenie w odpowiednie pola zawartości w sposób opisany w instrukcji opracowania wniosków.
Teoretycznie działanie generatora wniosków powinno być czytelne i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów niespodzianek. To niestety utopia. Życie wnioskodawców unaocznia, iż jest źródłem zbędnych frustracji.
Najbardziej przykrym problemem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem niezrozumiałego przypisania pisanego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która dokana oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, przy czym wspólnicy zgłosili działalność gospodarczą w obszarze działania innych RIF. Brak dostępu do wyboru przez Wnioskodawcę, pod jakim adresem siedziba podmiotu gospodarczego doprowadza do sytuacji, że oprogramowanie generatora wniosków w praktyce stochastycznie dobiera RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który zaproponuje. Prowadzi to do wysyłki przygotowanego dokumentu do nieupoważnione komisji walidującej wnioski i zwrot biznesplanu e-usług na etapie oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia przygotowanie aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu niezrozumiałych trudności utrudniających korzystanie z niego.
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz