Do skreślenia tych niewielu akapitów legła decyzja pewnej komisji konkursowej sprawdzających wnioski PO IG 8.1. Projekt został odrzucony na etapie oceny merytorycznej z komentarzem, że nie spełnia pojęciu e-usługi w rozumieniu PARP PO IG, bo w celu używania e-usługi potrzebne jest zakupienie aplikacji na urządzenie przenośne, a zatem nie nie zachodzi warunek pracy na żądanie nabywcy e-usługi (oczekiwane jest poprzedzające działanie).
Nie byłoby może w tym rozumowaniu nic dziwnego, gdyby nie to, że na stronie domowej PARP możliwa jest do obejrzenia warta zerknięcia prezentacja poświęcona dobrym praktykom w dziedzinie PO IG 8.1. Jednym z pokazanych pomysłów jest w zasadzie taki sam na poziomie IT pomysł, który wprawdzie robi zupełnie odmienną e-usługę, ale podobieństwo w metodzie działania jest uderzające.
Zaraz rodzi się myśl: zatem, czy wypracowano spójne kryteria oceny pomysłów POIG, czy też może wnioskodawca wraz z wysyłką wniosku jest skazany na przygotowanie się do pisaniaprotestu oceny projektu. Trudno mi znaleźć odpowiedź na tak postawione pytanie.
Przy okazji, zrobiłem prostą wyszukiwarkę internetową najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych związanych z POIG: http://poig81.gugluj.pl
Inne witryny: Witryna 1, Witryna 2, Witryna 3, Witryna 4, Witryna 5,
Słowa kluczowe: parp po ig 8.1, ocena merytoryczna po ig 8.1, ocena projektów e-usługi, ocena merytoryczna, parp, po ig 8.1, protest oceny, kryteria oceny 8.1
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz